piątek, 21 listopada 2014

Przedłużanie rzęs metoda 1:1Hej kochani!

Dzisiaj napiszę wam trochę na temat przedłużania rzęs metodą 1:1.
pomimo tego ,że jest to dosyć znany już zabieg, wiele kobiet nadal nie wie co to tak naprawdę jest...

CO TO TAKIEGO?
Jest to zabieg który ma na celu trwale przedłużyć i zagęścić nasze naturalne rzęsy. Generalnie chodzi o to, że do każdej naszej rzęsy przyklejana jest rzęsa "sztuczna" (syntetyczna, jedwabna, z norki itd.).

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ TAKIE RZĘSY?
Nasze rzęsy wypadają  mniej więcej co 60-90 dni. Po czym tak samo jak włosy, odrastają nam nowe (może to oczywiste, ale wiele osób o tym nie wie i o to pyta). Co  Oznacza, że po 2 do 4 tygodni około 1/3 rzęs naturalnych wypada wraz z tymi które są do nich przyklejone. Moje klientki przychodziły do mnie na uzupełnienie mniej więcej po miesiącu. Jednak coraz więcej kobiet, żeby utrzymać ich idealny wygląd przychodzi już po 2 tygodniach. (aktualnie już się tym nie zajmuję)
Wiele osób ze względów ekonomicznych  dopełniania rzęsy co miesiąc lub 2 tygodnie), i nie czekają aż wszystkie wypadną , i zakładają je potem od nowa...

CZY PO ZAŁOŻENIU RZĘS SYNTETYCZNYCH UCIERPIĄ MOJE NATURALNE?
Pod warunkiem, że są założone nieprawidłowo, niestety to nie prawda co wszyscy mówią,że nie niszczą naturalnych rzęs, nawet te najlepiej założone rzęsy trochę nam osłabią nasze naturalne rzęsy, będą one krótsze niż przed aplikacją i cieńsze.. 


JAK ZDJĄĆ TAKIE RZĘSY?
Do ich zdjęcia potrzebny jest specjalny płyn remover, który rozpuści nam klej, i nie spowoduje podrażnienia oczu czy też uszkodzenia naszych naturalnych rzęs.
Ważne jest również to, że w momencie kiedy zdecydujemy się na ich ściągnięcie powinnyśmy się udać do osoby która nam je zakładała ,lub innego zakładu. KOBIETKI NIE RÓBCIE TEGO NA WŁASNĄ RĘKĘ. Ciężko byłoby mi wyliczyć na palcach u rąk ile znam osób które zrobiły to same, a potem chodziły z wyszczypanymi kępami, i prosiły zrób mi coś z tą przerwą... 

CZY NIE BĘDĘ WYGLĄDAĆ SZTUCZNIE JEŚLI PRZEDŁUŻĘ SOBIE RZĘSY:
Rzęsy dobierane są mniej więcej do kształtu oka, oraz długości rzęs, również ich grubość, czy stopień podkręcenia jest ustalany z klientka. Zazwyczaj pytamy na początku jakiego efektu klientka oczekuje. Jeśli mówi ,że chce efektu naturalnego, wtedy  wybieramy rzęsy cieńsze i delikatniejsze, dłuższe od jej naturalnych, również stopień podkręcenia wybieramy jak najbardziej naturalny. 


ZALECENIA DLA KLIENTEK JAK DBAĆ O PRZEDŁUŻONE RZĘSY:
-rzęsy potrzebują minimalnej opieki, unikamy jak ognia olejków ,i oleistych płynów do  demakijażu ponieważ rozpuszczają klej. (Co oczywiście nie oznacza że nie możecie się malować.;) Może je również osłabiać chlorowana woda... osobom pracującym z "wodą" np. ratownik nie polecam tych rzęs, ponieważ będą to pieniądze wyrzucone w błoto...

ALERGIE:
Tak jak we wszystkich zabiegach istnieją osoby które są uczulone na pewne składniki. Tak samo i tutaj... jednak można w prosty sposób to sprawdzić. Stylistka dokleja wówczas kilka rzęs wcześniej, w celu sprawdzenia reakcji na klej lub inne preparaty. Jeśli oko zaczyna klientkę piec ,i łzawić, wtedy stylistka zdejmuje doklejone rzęsy specjalnym płynem i przemywa wodą. Za taką "próbę" klientka nie płaci..


Więc tak ku podsumowaniu jak widzimy rzęsy przedłużane metodą 1:1, mogą wyglądać naturalnie, teatralnie, lub też jak klientka sobie życzy :) ja osobiście uważam ,że jest to zabieg okazyjny, i jako tak należałoby go traktować, lecz nam miłośniczki tego zabiegu , które nie wyobrażają sobie życia bez tych rzęs...

A jeśli chcecie być na bieżąco zapraszam do polubienia  mojej strony na fb: https://www.facebook.com/beautymekeupandnails :)
                                                                                        ~ Judyta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz